Vybudujte zahradu jak z pohádky – inspirace pro náročné

admin

Investice do pozemku je prvním krokem k vytvoření zahrady snů. Je zajímavé, že vůbec nepotřebujete velkou zahradu, abyste v ni měli místo pro posezení s hosty anebo neobvykle doplňky. Například zahradní lavičky jsou vybavením, které by mělo být součásti vybavení každé zahrádky nebo dvorku – nezávisle na velikosti, nápadu nebo preferencích obyvatel domu.

Zajímá vás, jak začít řešit problém využití prostoru a jaké možnosti v této oblasti existují? Připravili jsme několik zajímavých inspirací, které by vám měly pomoci vyřešit každý problém. Zkuste se na ně podívat před tím, než začnete zahradu spontánně vytvářet.

Zahradní lavičky a chodníky jsou základem velkých zahrad

Vyjít ze čtyř stěn a nadechnout se čerstvého vzduchu to je po dlouhých hodinách strávených práci doma nebo v kanceláři skutečně nádherný pocit. Pokud tedy máte velkou zahradu, využijte ji pro vytvoření místa umožňujícího krátkou procházku i odpočinek na lavičce. Zahradní lavičky si většinou spojujeme s pozemkem větších rozměrů. V praxi ale je lze perfektně využit i na skutečně nevelkém pozemku.

Jezírko s vodopádem, můstkem nebo fontánou

Voda uklidňuje. Každý, kdo má zahradní jezírko, miluje pozorování ryb a klid, jaký vyzařuje z této nevelké nádrže. Pokud máme objekt tohoto typu, vyplatí se umístit u něj pohodlnou zahradní lavičku, na které se můžeme posadit a kochat se pohledem tak dlouho, jak to budeme potřebovat. Taková forma ústraní v zahradě bude nepochybně jedním z oblíbených míst obyvatel domu a pozitivním překvapením pro hosty.

Fontána to už je trochu více ambiciózní projekt, který někdy bývá spojován s movitostí majitelů. Ve skutečnosti konstrukce tohoto typu vůbec nejsou až tak moc drahé a nedostupné, jak by se mohlo zdát. Najdete je v každém obchodu nebo renomované zahradnické prodejně a nejen tam. Někdy bývají fontány imponující a sofistikované, že se na ně můžete koukat celé hodiny. Občerstvujete si tím mysl a připravujete se na další výzvy.

Altán na společenské akce nebo místo na ohniště

Samozřejmě nebudeme zapomínat na příjemné věci. Trávení volného času s blízkými a v letním období na čerstvém vzduchu nabízí skoro neomezený počet možností. K nejčastějším volbám lze zařadit ohniště a grily, což je spojeno s přípravou jídla na živém ohni. Altán je zase místo, kde je možné si pohodlně sednout, aniž bychom se báli silného větru, slunečního záření nebo atmosférických srážek. Využijte tedy zahradní lavičky a velký stůl, abyste bez problému pohostili třeba několik hostů.

Pamatujte, že vaše zahrada by měla být především přizpůsobena vaším potřebám a očekáváním. Inspirujte se tedy našimi návrhy, ale zahradní lavičky, altány a ostatní prvky vybavení využijte takovým způsobem, aby splnily požadavky obyvatel domu. V případě pochybností nebo potřeby využijte také profesionální pomoc specialistů. Ve VidaXL máte k dispozici tým odborníků, kteří vám pomohou na každé etapě realizace.

Podobné příspěvky:

Next Post

Krátký Průvodce Výběrem Nejlepší Včelařské Pláště

Ne všichni včelaři se rozhodnou nosit včelařský plášť.  Nemusíte se však stydět, pokud patříte k těm, kteří si ochranu, kterou včelařské plašte nabízejí, užívají a oceňují ji. Ve skutečnosti může patřit mezi ty předměty, které včelaři musí mít.  Co jsou Včelařské Plašte? Včelařské obleky jsou již dlouho považovány za nezbytný oděv včelaře. Včelařské obleky prošly několika vývojovými verzemi, od proutěných masek s omezeným výhledem až po modernější modely s průhledným závojem a dlouhými rukávy. Podobné příspěvky: Dewalt je skvělým mixem výkonu a snadného provozu Používání ohřívače vody jim umožňuje mít horkou vodu v místě použití Husqvarna zahradní traktor je skutečné […]
Včelařský plášť je lehká