Vybudujte zahradu jak z pohádky – inspirace pro náročné

admin

Investice do pozemku je prvním krokem k vytvoření zahrady snů. Je zajímavé, že vůbec nepotřebujete velkou zahradu, abyste v ni měli místo pro posezení s hosty anebo neobvykle doplňky. Například zahradní lavičky jsou vybavením, které by mělo být součásti vybavení každé zahrádky nebo dvorku – nezávisle na velikosti, nápadu nebo preferencích obyvatel domu.

Zajímá vás, jak začít řešit problém využití prostoru a jaké možnosti v této oblasti existují? Připravili jsme několik zajímavých inspirací, které by vám měly pomoci vyřešit každý problém. Zkuste se na ně podívat před tím, než začnete zahradu spontánně vytvářet.

Zahradní lavičky a chodníky jsou základem velkých zahrad

Vyjít ze čtyř stěn a nadechnout se čerstvého vzduchu to je po dlouhých hodinách strávených práci doma nebo v kanceláři skutečně nádherný pocit. Pokud tedy máte velkou zahradu, využijte ji pro vytvoření místa umožňujícího krátkou procházku i odpočinek na lavičce. Zahradní lavičky si většinou spojujeme s pozemkem větších rozměrů. V praxi ale je lze perfektně využit i na skutečně nevelkém pozemku.

Jezírko s vodopádem, můstkem nebo fontánou

Voda uklidňuje. Každý, kdo má zahradní jezírko, miluje pozorování ryb a klid, jaký vyzařuje z této nevelké nádrže. Pokud máme objekt tohoto typu, vyplatí se umístit u něj pohodlnou zahradní lavičku, na které se můžeme posadit a kochat se pohledem tak dlouho, jak to budeme potřebovat. Taková forma ústraní v zahradě bude nepochybně jedním z oblíbených míst obyvatel domu a pozitivním překvapením pro hosty.

Fontána to už je trochu více ambiciózní projekt, který někdy bývá spojován s movitostí majitelů. Ve skutečnosti konstrukce tohoto typu vůbec nejsou až tak moc drahé a nedostupné, jak by se mohlo zdát. Najdete je v každém obchodu nebo renomované zahradnické prodejně a nejen tam. Někdy bývají fontány imponující a sofistikované, že se na ně můžete koukat celé hodiny. Občerstvujete si tím mysl a připravujete se na další výzvy.

Altán na společenské akce nebo místo na ohniště

Samozřejmě nebudeme zapomínat na příjemné věci. Trávení volného času s blízkými a v letním období na čerstvém vzduchu nabízí skoro neomezený počet možností. K nejčastějším volbám lze zařadit ohniště a grily, což je spojeno s přípravou jídla na živém ohni. Altán je zase místo, kde je možné si pohodlně sednout, aniž bychom se báli silného větru, slunečního záření nebo atmosférických srážek. Využijte tedy zahradní lavičky a velký stůl, abyste bez problému pohostili třeba několik hostů.

Pamatujte, že vaše zahrada by měla být především přizpůsobena vaším potřebám a očekáváním. Inspirujte se tedy našimi návrhy, ale zahradní lavičky, altány a ostatní prvky vybavení využijte takovým způsobem, aby splnily požadavky obyvatel domu. V případě pochybností nebo potřeby využijte také profesionální pomoc specialistů. Ve VidaXL máte k dispozici tým odborníků, kteří vám pomohou na každé etapě realizace.

Podobné příspěvky: