Proč potřebujete tepelné čerpadlo?

admin

Tepelná čerpadla jsou účinné systémy vytápění domácností, které přenášejí teplo z určité oblasti a posílají ho na jiné místo. Tato tepelná čerpadla jsou k dispozici v různých modelech, například bezkanálová. Mohou také spolupracovat s termostatem, aby bylo možné regulovat teplotu ve vaší domácnosti. Ve skutečnosti je tepelné čerpadlo ve srovnání s klimatizací účinnější, protože pomáhá šetřit peníze.

Tepelná čerpadla nabízejí finanční výhody

Tepelná čerpadla vám pomohou ušetřit spoustu peněz na ročních účtech za palivo, protože jsou velmi energeticky účinná. Počáteční náklady mohou být poněkud odrazující, a i když tepelná čerpadla prokazatelně zvyšují hodnotu nemovitosti, je obvykle dobré zvážit teoretickou dobu návratnosti.

Tepelná čerpadla jsou v současné době nejhospodárnějšími formami vytápění, které využívají elektřinu a dosahují průměrných hodnot topného faktoru (COP) 2,5 až 4 a více.

Tepelná čerpadla mají extrémně vysokou energetickou účinnost

Tepelná čerpadla jsou v současné době nejhospodárnějšími formami vytápění, které využívají elektřinu a dosahují průměrných hodnot topného faktoru (COP) 2,5 až 4 a více. To znamená, že k dosažení chladicího nebo topného výkonu 2,5 kilowattu spotřebují tepelná čerpadla v průměru pouze méně než 1 kilowatt elektrické energie.

Tepelná čerpadla nabízejí vytápění i chlazení

Tepelné čerpadlo nabízí nejen vytápění, ale také chlazení prostoru stisknutím tlačítka prostřednictvím dálkového ovladače, nástěnného monitoru nebo dokonce aplikace v chytrém telefonu. Chlazení nebo vytápění lze dosáhnout okamžitě díky povaze jejich celkové konstrukce.

Tepelná čerpadla mohou pomoci snížit uhlíkovou stopu

Protože tepelné čerpadlo nevyužívá k výrobě tepla přímé spalování, nevznikají kromě emisí uhlíku, které vznikají při výrobě elektřiny, žádné další emise. K provozu kompresoru je zapotřebí pouze malé množství elektrické energie.

Jednou ze skvělých vlastností klimatizace je, že ji lze použít i k vytápění. To znamená, že můžete mít doma pohodlí po celý rok, bez ohledu na to, jaké je venku počasí.

Podobné příspěvky: