Perfektní Nákupní Průvodce Pro Nový Stolní Počítač (Desktop)

admin

Pokud sháníte nový stolní počítač, existuje vícero faktorů, které vás povedou k tomu, abyste si koupili taký, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Ať už kupujete desktop poprvé, nebo jako krok kupředu od toho starého, níže jsou uvedené parametry, které musíte mít na paměti:

  • RAMka, neboli Paměť

Stolní počítač má už po mnoha let standardizovanou DDR3 paměť. V současnosti se dostává na trh paměť DDR4, což znamená, že spotřebitelé by měli vědět, co dokáže poskytnout. Pokud jde o množství, je skvělé mít alespoň 8 gigabajtů paměti, no 16 GB poskytne mnohem lepší dlouhodobý výkon. Vezměte v úvahu, že rychlost paměti může ovlivnit výkon. Čím rychlejší paměť je, tím lepší je výkon.

  • Procesory

Volba procesorů je v současnosti náročnější než předtím. Stále je to však o volbě mezi procesory Intel a AMD. Intel je mnohem lepší co se týče výkonu a AMD je skvělý z hlediska ceny a efektivity. Rozdíl přichází v množství jader v procesoru a také v jeho relativní rychlosti. V současnosti každá společnost disponuje systémem hodnocení výkonnosti, takže je snadné je porovnat.

  • Optické Disky

Desktopy jsou vybaveny DVD vypalovačkou, která v současnosti není nutností, zejména když už existují PC typu small form factor. Rychlosti se mírně liší, ale musí mít alespoň 16x rychlost vypalování, v případě mini PC, který využívá jednotku třídy laptopu musí jít alespoň o 8x rychlost.

  • Pevné Disky

Úložiště ve většině počítačů závisí na běžném pevném disku, no několik desktopů má nyní pevné polovodičové ovládače pro ukládání cache, nebo do paměti. Pevné disky se dělí podle rychlosti a velikosti. Čím větší a rychlejší disk je, tím lepší má kapacitu a výkon. U desktopů je dobré mít alespoň terabajt úložného prostoru, nebo více.

  • Grafické Karty

Vypadá to, že technologie grafických karet se mění každých 6 měsíců. Pokud neděláte 3D grafiku, může vám postačit integrovaná grafická karta. Jednoúčelové grafické karty se hodí, pokud chcete svůj stolní počítač využívat pro hraní her. Některé z věcí, které musíte vzít v úvahu, jsou výkon, výstupní konektory, množství paměti na kartě a podporovaná verze DirectX.

  • Monitory

Pokud zvažujete koupi desktopového setu, zřejmě bude obsahovat monitor, no stále musíte hledět na vlastnosti obrazovky. Každý monitor používaný v současnosti funguje na bázi LCD technologie a jediné nad čím třeba uvažovat je cena a velikost monitoru. Některé problémy zahrnují barevnost, což může být důležitým faktorem pro ty, kteří chtějí využívat své desktopy pro grafické projekty.

  • Externí Konektory

Spousta zařízení a vylepšení se k počítači připojuje spíše prostřednictvím externích rozhraní spíše jak interních karet. Zkontrolujte typy a počet dostupných portů ve vašem desktopu. Perfektní je mít počítač s alespoň 6 USB porty.

Podobné příspěvky:

Next Post

Proč si Kupovat Produkty Nabla Cosmetics?

Filozofií Nabla Cosmetics je být značkou svobodnou, pravdivou a křišťálově čistou. Jde o italskou indie značku, která byla založena tak, aby byla vůči svým klientům upřímná do míry daleko přesahující běžné konvence na trhu a tak, aby ponoukala celou řadu špičkových kvalitních make-up produktů, které jsou bezpečné a vysoce efektivní. Výzkum kosmetiky Nabla Cosmetics je založen na využívání nejlepších přírodních ingrediencí a vysoké účinnosti. Značka je hrdá na to, že se může chlubit různými produkty a vysvětlovat své volby krok za krokem. Všechny jejich receptury jsou bohaté na detaily, extrémně inovativní, což vytváří rozdíl v tom, jaké má finální produkt účinky […]