LED žárovky do auta 101

admin

LED žárovky do auta včetně žárovek H7 LED si získávají oblibu mezi majiteli vozidel z určitého důvodu. Tyto žárovky nabízejí dlouhý seznam výhod ve srovnání s konvenčními halogenovými světly. 

Za prvé, LED žárovky jsou jasnější, mají menší tendenci se rozbíjet, poskytují lepší kvalitu světla a hlavně, na rozdíl od standardních světel, spotřebovávají méně energie. 

Pokud máte v plánu v brzké době modernizovat svůj vůz pomocí LED žárovek a zajímá vás více informací, pokračujte ve čtení níže a dozvíte se více o těchto možnostech osvětlení.

LED žárovky do auta včetně žárovek H7 LED si získávají oblibu mezi majiteli vozidel z určitého důvodu.

Jak fungují LED žárovky do auta

V mnoha vozidlech se ještě dnes používají halogenová světla, která spotřebovávají elektrickou energii na zahřívání tenkého wolframového pásku. Jakmile se drátek zahřeje, začne svítit. 

Jediným problémem je, že tato halogenová světla nejsou tak účinná, protože většina energie se ztrácí ve formě tepla, nikoliv světla. Jejich životnost je také poměrně krátká, nemluvě o tom, že halogenová světla jsou křehká a na rozdíl od jiných alternativních možností osvětlení nejsou tak jasná. 

Zde přicházejí ke slovu LED žárovky, jako jsou například LED žárovky H7. Tyto žárovky jsou stále populárnější jako náhrada standardních halogenových světel. Na rozdíl od halogenových žárovek staré školy mají LED žárovky polovodičovou strukturu, která dokáže produkovat světlo prostřednictvím uvolňování malých světelných částic známých jako fotografie mnoho tisíckrát za sekundu. 

Tyto žárovky nabízejí dlouhý seznam výhod ve srovnání s konvenčními halogenovými světly.

Na rozdíl od standardních žárovek jsou LED žárovky mnohem jasnější, produkují ostřejší a čistší světlo a jsou také mnohem účinnější. 

Dvě z nejdůležitějších věcí, které musíte při nákupu LED žárovek do auta zvážit, jsou jejich Kelvinova stupnice a světelný tok.

Kelviny

Světla LED jsou známá svým extrémně bílým světlem. Tato barevná teplota nebo bělost žárovky se měří v kelvinech. 

Pokud má žárovka vyšší barevnou teplotu, je světlo v podstatě světlejší. Standardní halogenové žárovky mají barevnou teplotu přibližně 2 700 kelvinů. Jedná se o žlutě zabarvené a teplé světlo. 

Naproti tomu světla LED mají barevnou teplotu přibližně 6 000 kelvinů. Jedná se o čisté a ostřejší bílé světlo. S těmito žárovkami bude mít váš vůz nejen vzhled vyšší třídy, ale také díky nim můžete mnohem snadněji a rychleji rozpoznat detaily i ve tmě.

Lumeny

Ačkoli Kelvin měří bělost nebo teplotu barvy, lumeny se používají k měření skutečného jasu světla. Světelný zdroj je jasnější, pokud je vyšší i jeho světelný tok. 

Halogenové světlomety vyprodukují přibližně 700 až 1 200 lumenů, což závisí na tom, zda se jedná o plná, nebo potkávací světla. Oproti tomu žárovka LED světlometu vydává 6 000 až 8 000 lumenů. 

Vzhledem k tomu, že LED světla do auta mají silnější výkon, mohou efektivně osvětlit silnici před vámi. To znamená, že ve srovnání s použitím standardních halogenových žárovek uvidíte mnohem dále a s více detaily.

Výhody LED světel do auta 

Zde jsou hlavní důvody, proč byste měli zvážit použití LED žárovek pro svůj vůz:

Levněji na cestě

Přestože jsou LED světla v porovnání s tradičními žárovkami obvykle o něco dražší, díky jejich dlouhé životnosti je nemusíte příliš často vyměňovat. Pomůže vám to nejen ušetřit peníze v budoucnu, protože ušetříte také cenné úsilí a čas.

Snadná montáž

Světla LED nevyžadují žádné změny v kabeláži vašeho vozu a většina z nich je vybavena praktickými konektory CANBUS, což znamená, že instalace je skutečně jednoduchá. Stačí pouze demontovat stará světla, nainstalovat světla LED a můžete vyrazit.

Energeticky efektivní

LED světla mají obvykle až 85% nebo vyšší účinnost ve srovnání se standardními halogenovými žárovkami. To znamená, že mají tendenci odebírat z vašeho vozu méně energie. Váš alternátor je tak vystaven menšímu zatížení, což znamená nepatrné zvýšení spotřeby paliva. 

Důležitější však je, že i když světlo necháte náhodně zapnuté, existuje malá pravděpodobnost, že se nakonec vybije vaše baterie.

Delší životnost 

LED žárovky také spotřebovávají méně energie ve srovnání s tradičními xenonovými nebo halogenovými žárovkami. To naznačuje, že mají často dlouhou životnost. Již v minulosti někteří řidiči zjistili, že jejich LED světla mají tendenci se přehřívat.

Díky pokročilé technologii LED jsou však dnes již mnohá LED světla vysoce odolná proti vypalování a přehřívání. 

LED diody jsou odolné vůči chrastění, silným vibracím a nárazům, které by mohly poškodit vlákno tradičních žárovek a způsobit jeho rozbití v důsledku toho. Díky tomu jsou LED světla vynikající volbou zejména pro terénní vozy.

Lepší kvalita světla

V porovnání s běžnými halogenovými žárovkami mohou světla LED poskytovat mnohem kvalitnější světlo. Pokud vedle sebe postavíte vozidlo se standardními světly a jiné s LED diodami, zjistíte, že LED světla jsou mnohem bělejší a jasnější ve srovnání se žlutě zbarveným tlumeným halogenovým světlem. 

LED žárovky jsou jasnější, mají menší tendenci se rozbíjet, poskytují lepší kvalitu světla a hlavně, na rozdíl od standardních světel, spotřebovávají méně energie.

Výsledkem je, že LED diody dokáží lépe osvětlit to, co leží před vámi, což znamená lepší viditelnost v noci a v konečném důsledku i vyšší bezpečnost, protože můžete včas lépe rozpoznat případné nebezpečí.

Je používání světel LED legální?

Na tuto otázku je matoucí odpověď ano i ne. Přinejmenším ve Velké Británii je právní úprava, pokud jde o LED žárovky do automobilů, poněkud složitější. Vše se však odvíjí od schválení typu celého vozidla, což je soubor předpisů v Evropě, které mají stanovit bezpečnostní normy pro části vozidel a vozidla obecně. 

Novější automobily, které jsou standardně vybaveny LED žárovkami, jsou považovány za plně legální na silnicích a procházejí zkouškou MOT, protože již byly testovány podle norem pro schválení typu vozidla. Na druhou stranu náhradní LED žárovky, které mají být použity pro vnější osvětlení vozidla, nejsou schváleny, což je činí na silnicích nelegálními. 

Kupodivu to znamená, že pokud dojde k poruše jedné z LED žárovek H7 v koncových nebo předních světlech vašeho vozidla, nemůžete žárovky jednoduše vyměnit. Znamená to, že musíte vyměnit celou jednotku zadního světla nebo světlometu.

Podobné příspěvky: