Krátký Průvodce Výběrem Nejlepší Včelařské Pláště

admin

Ne všichni včelaři se rozhodnou nosit včelařský plášť. 

Nemusíte se však stydět, pokud patříte k těm, kteří si ochranu, kterou včelařské plašte nabízejí, užívají a oceňují ji. Ve skutečnosti může patřit mezi ty předměty, které včelaři musí mít. 

Co jsou Včelařské Plašte?

Včelařské obleky jsou již dlouho považovány za nezbytný oděv včelaře. Včelařské obleky prošly několika vývojovými verzemi, od proutěných masek s omezeným výhledem až po modernější modely s průhledným závojem a dlouhými rukávy.

Vysoce kvalitní včelařský plášť
Včelařský plášť nesmí být nikdy příliš těsná

Závoj je považován za nedílnou součást včelařova oděvu, často visí kolem ramen a chrání včelařovu hlavu, krk a obličej. Tato rouška je vyrobena z prodyšného síťového materiálu, takže včelař může snadno dýchat a vidět, co dělá.

Základní součástí včelařského obleku je bavlněný těžký plášť, který poskytuje nejlepší ochranu před bolestivým včelím bodnutím. Bavlněný materiál bohužel může včelaře v horkém podnebí nebo během letní sezóny potit a zahřívat.

Existují také včelařské obleky z nylonu. Protože nylon bývá kluzký, včely na tomto materiálu nemohou přistát, a nakonec včelaře bodnout. Jedinou nevýhodou je, že nylon nenabízí stejnou úroveň prodyšnosti jako bavlna, takže se jeho nositel mnohem rychleji potí.  

V současné době lze najít včelařské obleky, které nabízejí lepší odvětrávání. Tento druh odvětrávaného včelařského obleku je vyroben z několika vrstev prodyšného síťového materiálu. Tyto odvětrávané včelařské obleky neposkytují pouze ochranu před včelími žihadly, ale také proudění vzduchu, které může včelaře udržet v chladu a pohodlí. Ať už si však vyberete jakýkoli druh včelařského plašte, vaší hlavní prioritou je pořídit si takovou, která dokáže poskytnout ochranu před včelími žihadly. 

Potřebujete Vůbec Včelařský plášť?

Mnoho začínajících včelařů se často ptá, zda vůbec potřebují včelařský plášť. Přestože je téměř vždy přijatelné používat pouze roušku a klobouk, většina zkušených včelařů stále využívá a upřednostňuje bezpečnost a ochranu, kterou může včelařský plášť přinést. 

Včelařský plášť k ochraně před včelím bodnutím
Včelařský plášť, která je odolná proti bodnutí a chrání

Tipy pro Výběr Vhodného Včelařského Pláště

Je několik věcí, které byste měli mít na paměti, abyste si mohli vybrat ideální včelařský plášť, která bude vyhovovat vašim potřebám. 

1. Hledejte správnou látku. 

Místní teplota ve vaší oblasti může hrát významnou roli při určování typu tkaniny, kterou byste měli zvolit pro svůj včelí plášť. Mezi běžné možnosti tkanin obleků patří provzdušněné, bavlněné a odvětrané. 

Bavlněné obleky nabízejí nejlepší úroveň ochrany proti bodnutí, i když mají tendenci se velmi zahřívat.  Tyto bavlněné obleky jsou nejvhodnější pro místa s mírným letním obdobím. Polybavlna je kombinace polyesteru a bavlny, která zvyšuje odolnost obleku. 

Video: 7 věcí, které musíte udělat, než si vyberete svůj včelařský oblek

Větraný včelí oblek se skládá ze tří vrstev tvořených pěnovým jádrem uprostřed a syntetickými vnějšími vrstvami. Pěna vytváří dostatečně velkou vzduchovou mezeru, do které se včelí žihadlo může zapíchnout, aniž by došlo ke kontaktu s kůží.

Konečně provzdušněné obleky jsou vyrobeny z polybavlněné tkaniny s pěnovými panely pro větší proudění vzduchu. Provzdušněný nebo odvětrávaný oblek se doporučuje těm, kteří žijí v oblastech s vlhkým a horkým létem.   

2. Vyberte si kvalitní plašte.  

I když je včelařský plášť lehký, je třeba si vybrat takovou, která je vyrobena z kvalitního materiálu. Kvalitní plašte vám poskytnou jistotu, že pokud vás někdy bodnou včely, neucítíte štípnutí.

Protože se při péči o včely nevyhnete žihadlům, musíte se ujistit, že nosíte oblek, který omezuje množství těchto žihadel. Kvalitní včelařské plašte mají také jemnější síťovinu, která usnadňuje průhlednost.

Zkontrolujte také kvalitu gumy kolem kotníků a zápěstí a kvalitu zipů. Méně kvalitní obleky mohou mít díry nebo mezery, které mohou nakonec přilákat včely k vašemu obleku. Dobře ušitý oblek má několik kapes, často osm nebo více. Tyto vysoce kvalitní obleky mají také dvojitě prošité švy pro větší ochranu, silný suchý zip nebo gumu kolem zápěstí a kotníků, aby se do nich nedostaly včely, a odnímatelný závoj. 

3. Zvolte světlé barvy.   

Včely nemají rády barvy, a to je důvod, proč je většina včelařských plášťů bílých nebo jiných světlejších barev. 

Jak Vybrat Správně Padnoucí Plášť

Včelařský plášť nesmí být nikdy příliš těsná. Správně padnoucí pláště mohou být volné, aniž by byly pytlovité. Střih pláště musí umožňovat snadný pohyb a zároveň dostatečně zakrývat tělo, ať už jste v předklonu, nebo stojíte rovně.

Při zvažování velikosti se ujistěte, že máte dostatek prostoru pro kroucení a ohýbání. Pokud však máte extrémně velký oblek, může se stát, že budete zakopávat o přebytečnou látku. Při nákupu včelařského pláště se podívejte do průvodce velikostí a změřte si rozměry které najdete v internetovém obchodě Honigschleudern.eu

Jak Pečovat o Včelařské Pláště a jak je Udržovat 

Když už jste investovali do kvalitního včelařského pláště, je rozumné ji dobře udržovat, aby zůstala důležitým bezpečnostním vybavením. I když tyto obleky nemusí být nutně nezničitelné, díky správné péči si můžete být jisti, že vám včelařský plášť bude sloužit tak dlouho, jak budete potřebovat a chtít. 

  • Plášť často kontrolujte, zejména vždy, když ji plánujete používat. Ujistěte se, že nemáte žádné díry, trhliny nebo praskliny. 
  • Před dalším použitím plášť vyperte, abyste odstranili zbytky včelího bodnutí. 
  • Plášť správně skladujte. Je třeba ji zavěsit ve svislé poloze a zabránit kontaktu s ostrými předměty nebo rohy. 

Koupě včelího pláště je zásadním rozhodnutím založeným na klimatu ve vaší oblasti, vašich osobních preferencích a celkové úrovni pohodlí. 

Podobné příspěvky:

    Nebyl nalezen