Kdy Byste Si Měli Pořídit iPhone?

Kdy je perfektní doba na koupi iPhonu? Objeví se brzy na trhu nové zařízení Apple? Kdy klesne cena předchozího modelu? Měli byste si koupit nový telefon teď, nebo by bylo lepší počkat několik třeba měsíců.

Pokud v současnosti sháníte zbrusu nový smartphone, vaše první otázka zřejmě zní, jestli je opravdu ideální doba na pořízení si nový Apple telefon, nebo ne.

Odpovědí je, že teď je na nákup iPhonu ideální čas.

Vydání Nejnovějších iPhonů

12. září 2018 Apple nepředstavil pouze jeden, ale až tři modely iPhonů, a to jen jeden rok po vydání modelů X, 8 a 8 Plus.

V současnosti jsou k dispozici nejnovější iPhony od Apple XS Max a XS.

Podobný model XR stojí méně a je také k dispozici.

Vydání těchto nových telefonů také znamená, že cena dříve vydaných modelů poklesla, přičemž X je nyní zlevněný stejně jako SE.

Frekvence Aktualizací

Apple čeká před vydáním zcela nového modelu pouhý rok. Pro společnost se stalo tradicí realizovat každý rok v září event, kdy se představí nové modely a o několik týdnů se uvedou do prodeje.

V roce 2018 se společnost Apple od této tradice odklonila a model SE uvedla v březnu. Nicméně, v březnu 2018 a 2017 nebyly představeny žádné další verze SE, takže neexistuje žádná záruka, že Apple bude pokračovat v aktualizaci modelů přesně rok po jejich uvedení.

Aktuálně je spíše nepravděpodobné, že společnost vydá nový iPhone až do září roku 2019.

Perfektní Doba na Koupi iPhonu

Zatím to vychází tak, že nejlepším obdobím pro koupi nového iPhonu je do 9 měsíců po jeho uvedení. V červnu nebo červenci se však nedoporučuje realizovat koupi, a to až do příchodu podzimu. Samozřejmě to neplatí, pokud je vaše zařízení porouchané a nebudete moct 3 až 4 měsíce počkat.

Je velmi snadné říct, kdy je nejhorší období pro koupi nového modelu.  Je to bez pochyb během těchto měsíců před zářím. Takže nové zařízení byste si neměli pořídit v srpnu, pokud toho tedy nechcete o měsíc později litovat.

A co když si chci koupit starší model?

Pravděpodobně si myslíte, že protože prostě potřebujete nový telefon a nejnovější model vás prostě nezajímá, proč byste si telefon nemohli pořídit teď.

Na základě zkušeností se po eventu Applu ceny současné generace iPhonů značně sníží. Pokud nemáte problémy s parametry, můžete si pořídit starší iPhone, který Apple již v minulosti přestal vyrábět, protože prodejci často na tyto modely ponoukají speciální slevy aby vyklidili skladové zásoby.

Podobné příspěvky:

CategoriesNezařazené