Casio digitální piano funkce

Casio PX-160 Reproduktory

Uživatelé si museli připojit sluchátka, aby si mohli užít dobrou kvalitu zvuku. U PX-160 je to však jiný příběh. Piano má vstavěné 2 x 12cm reproduktory (8W + 8W amp) a okamžitě vidíte, že reproduktory se v mnohém zlepšili. Reproduktory vytvoří čistý a detailní zvuk s hezkou rezonancí, která je mnohem uspokojivější než u PX-150.

Reproduktory jsou dostatečně hlasité na to, abyste v malých a středně-velkých prostorech hráli bez externího zesilovače. Pro větší představení však zajisté budete potřebovat externí zesilovače, nebo PA systémy, pro zesílení zvuku.

Pro zajištění nejlepší kvality zvuku a pro zachycení každého detailu vašeho vystoupení možná budete potřebovat vysoce kvalitní sluchátka. Plus, jiný vás ani nebudou slyšet, když budete hrát.

Funkce

Casio PX-160 nemá moc dekorativních funkcí a přídavků pro producenty a muzikanty.

Zároveň však má vše důležité, od 2-stopového MIDI nahrávače, Dualního a Duo režimu, přeš metronom až po transponování, atd.

Režimy

Když zvolíte „Basový“ zvuk, klávesy se automaticky rozdělí na půli. Basa bude na levé polovině klávesnice (hra levou rukou) a jiný zvuk můžete přiradit pro pravou ruku.

Je to jako režim Split od Yamahy, jenom pro levou ruku můžete přiradit pouze jediný zvuk (basue) a bod dělení nelze posouvat.

Casio PX-160 Režim Split

Režim vrstvení. Můžete hrát nejen 18 rozličných nástrojů, no taky můžete mít dvě rozličné zvuky najednou. Stačí zvolit dva zvuky, které chcete vrstvit a po stlačení klávese uslyšíte dva zvuky, znějící najednou. Například můžete dosáhnout hezkou kombinaci piana a strun, nebo můžete zkoušet vlastní kombinace, dle své představivosti.

Díky režimu Duo mohou dva lidi hrát na stejné klávesnici najednou v té samé výšce tónů.

Režim Duet rozdělí klávesnici na dvě identické části s rovnoměrným rozsahem tónů na každé straně, takže dva hráči mohou sedět vedle sebe a hrát najednou ty samé noty. Tenhle režim je docela nápomocný zejména pro učení.

Učitel může například sedět vedle studenta a hrát nějaké tóny, no žák může simultánně učitele následovat a hrát tou samou melodii na druhé straně klávesnice.

V nastaveních můžete změnit úroveň citlivosti (na 3 předem nastavení úrovně), nebo ji vypnout úplně. Při vypnuté citlivosti bude piano produkovat stejný zvuk bez ohledu na to, jak jemně nebo rychle hrajete.

Podobné příspěvky:

CategoriesNezařazené